Wydarzenia zagraniczne

 
01-02.06.2013r.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Więcej…

marzec 2012

  W drugiej połowie marca 2012 roku BR-TZIP uczestniczyło w targach militariów w Holandii w mieście Breda. Głównym celem wyjazdu było rozpoznanie. BR-TZIP nie uczestniczyło jeszcze w targach zagranicznych jako organizator a taki wyjazd stał się świetną lekcją pokazującą co i jak należy zrobić w przyszłości, aby wziąć udział w takiej imprezie.
 
 

Więcej…

alt

październik 2010

Z końcem października 2010 roku zorganizowaliśmy wyjazd na coroczne targi Bulldog – Messe w Alsfeld w Niemczech. Nasz zespół w składzie Zbigniew Nowosielski, Rafał Krajewski był dodatkowo wspierany przez tłumacza wielu języków obcych Ewę Marcinkowską oraz specjalistę ds. ciągników URSUS Piotra Dziewulskiego. Na miejscu szybko okazało się, że to właśnie dzięki Ewie i Piotrowi cały wyjazd mógł zostać w pełni wykorzystany na poszukiwania części, materiałów i wiedzy, które były nam tak bardzo potrzebne do profesjonalnej rekonstrukcji URSUSA C-451.

Więcej…

sierpień 2009

alt
W sierpniu 2009r w drodze powrotnej z The Tank Museum w Bovington w Anglii, gdzie dokonywaliśmy pomiarów pancerza czołgu 7TP, wstąpiliśmy do Belgii. Tam spotkaliśmy się ze znanym kolekcjonerem militariów i sprzętu wojennego z okresu II Wojny Światowej. Podczas rozmów handlowych mieliśmy okazję zobaczyć całą kolekcję pojazdów i sprzętu. W posiadaniu kolekcjonera znajduje się kilkaset pojazdów różnego typu i w różnym stanie technicznym. Zobaczyliśmy tam także kilka pojazdów niemieckich wyposażonych w instalacje Holz-Gas’owe. To właśnie one stały się inspiracją do wykonania instalacji na jednym z naszych pojazdów. Bardzo nieliczne informacje na temat sposobu budowy i działania nie pozwoliłyby nam na pełną odbudowę. Zdjęcia wykonane w Belgi za zgodą kolekcjonera znacznie ułatwiły to zadanie. Na bazie radzieckiej półciężarówki GAZ 51 zbudowaliśmy w pełni funkcjonalną instalację Holz-Gas’ową, której działanie zademonstrowaliśmy po raz pierwszy na IV – tym sympozjum „Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów” 15 kwietnia 2011r.

Więcej…

Pomiary pancerza czołgu lekkiego VICKERS Mark E

sierpień 2009

alt
Nasza współpraca z Panem Zbigniewem Nowosielskim rozpoczęła się na początku 2008r. Wtedy to, jako studenci Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej wzięliśmy udział w projekcie odbudowy dokumentacji płaskiej chłodnicy czołgu zwiadowczego TK-S. Bardzo szybko okazało się iż takie wspólne działania są bardzo pożyteczne. Dla nas studentów była to wielka szansa na zdobycie cennego doświadczenia podczas prac rekonstrukcyjnych, na zagłębienie się w wątki historyczne nieodzownie związane z każdym z pojazdów a także na osobiste wzięcie udziału w odbudowie Polskiej Floty Pojazdów Wojennych. Pan Nowosielski absolwent tegoż samego wydziału Politechniki Warszawskiej w oparciu o swoje ogromne doświadczenie i wiedzę mógł stworzyć zespół, który pod jego kierownictwem do dnia dzisiejszego specjalizuje się w inżynierii odwrotnej. Działania naszego zespołu przyczyniły się do realizacji kilku projektów i stanowiły podstawę do przeprowadzenia jednego z najbardziej zaawansowanych logistycznie – wyjazdu do Bovington w Anglii.

Więcej…

Dane kontaktowe

mgr inż. Zbigniew Nowosielski
Ptaki 11
05-332 Siennica
kom 698-686-156
.