Festyn lotniczy w Góraszce przyciąga nie tylko fanów lotnictwa. Mińszczan także, którym w tym roku nie dane było uczestniczyć w festynie w Janowie. Podobno z przyczyn niezależnych od wojska... Pojechali więc w niedzielę 13 czerwca do podotwockiej Góraszki
 
Oprócz samolotów historycznych (wspólny przelot myśliwców z II wojny Światowej - Hawker Hurricane i Supermarine Spit-fire) powietrznych akrobatów tegorocznymi gośćmi pikniku lotniczego w Góraszce były dwa myśliwce odrzutowe typu MiG-29 i F-16! MiG z 41 Eskadry Lotnictwa Taktycznego w Malborku zaprezentował się nad lotniskiem w sobotę, a w niedzielę natomiast na góraszkowym niebie królowa! F-16 z 32. Bazy Lotniczej w Łasku.
Towarzystwo Pamięci 7 Pułku Ułanów z Mińska Mazowieckiego uczestnic Przemysław Federowicz, Jakub Rokicki i Krzysztof Rokicki. Ułani stanowili załogę samochodu ciężarowego Chevrolct 158 z 1939 r. Samochody te montowane z części amerykańskich w firmie „Lilpop, Rau i Loewenstein" S.A. były na wyposażeniu Wojska Polskiego w czasie Kampanii Wrześniowej.
Drugi szwadron w mundurach PSZ na Zachodzie to wachmistrz Andrzej Gruba i czterech ułanów z cenzusem -Arkadiusz Orzełowski, Paweł Siemaszko, Krzysztof Połeć i Aleksander Sikora. Ci z kolei stanowili załogę opancerzonego pojazdu gąsiennicowego „Uniersal Carrier" Mk I używanego przez żołnierz}' II-go Korpusu Polskiego w ramach którego walczył 7-my Pułk Ułanów Lubelskich.
Od trzech lat harcerki i harcerze 14-tki z Ptaków pomagają Jerzemu Kossowskiemu (redaktorowi naczelnemu miesięcznika Automobilista) w organizowaniu i obsłudze wystawy i prezentacji pojazdów używanych przez polskich żołnierzy. W poprzednich latach prezentowali polskie czołgi TKS i TK3. W tym roku 14-tka przygotowała prezentację alianckiego gąsienicowego pojazdu pancernego Univcrsal Carrier i samochodu ciężarowego Chevrolet 158 z 1939 r. Odtworzyła także postać Małego Powstańca Warszawskiego na zdobycznym motocyklu DKW RT125. W pełni sprawny motocykl wyprodukowany w 1941 roku jeździł alejami pikniku lotniczego, wzbudzając wielkie zainteresowanie. Prezentacja motocykla była próbą generalną do rekonstrukcji epizodu walk ulicznych w czasie Powstania Warszawskiego. Rekonstrukcję przygotowują mińscy harcerze. Mały Powstaniec na zdobycznym motocyklu DKW RT 125 podczas rekonstrukcji przywiezie meldunek od dowódcy bronionej barykady do komendanta rejonu. Barykadę będą atakowali Niemcy z wykorzystaniem samojezdnego nośnika ładunku wybuchowego popularnie zwanego Goliatem.