Na Pikniku Lotniczym w Góraszce (pow. otwocki) w tym roku pojawili się także harcerze z 14 Drużyny Harcerskiej Spadłych Listków do Szyby Przyklejonych Deszczu Kropelką z Ptaków (gm. Siennica) oraz ułani z Towarzystwa Pamięci 7 Pułku Ułanów z Mińska.
 
  Od trzech lat harcerki i harcerze 14-tki pomagają Jerzemu Kossowskiemu, redaktorowi naczelnemu miesięcznika „Automobilista",w organizowaniu i obsłudze wystawy i prezentacji pojazdów używanych przez polskich żołnierzy. W tym roku drużyna przygotowała prezentację alianckiego gąsienicowego pojazdu pancernego Universal Carrier i samochodu ciężarowego Chevrolet 158 z 1939 r.
  Pomocy nie odmówili ułani, którzy stanowili załogę w tych pojazdach. Jeden z harcerzy wcielił się w postać Małego Powstańca Warszawskiego na zdobycznym motocyklu DKW RT 125. W pełni sprawny motocykl wyprodukowany w 1941 roku jeździł alejami Pikniku Lotniczego, wzbudzając zainteresowanie. Prezentacja motocykla była próbą generalną przed rekonstrukcją epizodu walk ulicznych w czasie Powstania Warszawskiego.
opr. mp, fot. z arch. 7PUL