Chrcynno 2012 - Oldtimer Militaris

There are no translations available.

25.05.2012
 
       W ostatni majowy weekend 2012 roku na terenie Muzeum Zabytków Techniki Wojskowej w Chrcynnie odbyły się II Międzynarodowe targi „Oldtimer Militaris”. Była to impreza o typowo militarnym charakterze, więc nie mogło zabraknąć tam BR-TZIP.
Stoisko naszego biura zlokalizowane było nieopodal poligonu, na którym odbywały się prezentacje dynamiczne pojazdów. Ze względu na wspomniany wcześniej charakter targów zaprezentowaliśmy:

• Sd. Kfz. 303 Goliath
• DKW RT 125
• Części do kolejnego Goliatha
• Części czołgu TKS oraz ciągnika gąsienicowego C2P (wykonanie w technologii 3D oraz frezowania na obramowanie CNC)

     Przez 3 dni targów nasze stoisko odwiedziło setki zainteresowanych osób w tym grupa 20-stu przedszkolaków. Działo się tak głównie za sprawą repliki Sd. Kfz 303 Goliath, chociaż zachowane oryginalnie DKW RT 125 z 1944 wzbudzało równie duże zainteresowanie szczególnie wśród miłośników motocykli.
Starając się zaspokoić ciekawość co godzinę odbywały się prezentacje statyczne podczas których każdy mógł zobaczyć gąsienicę w ruchu a także usłyszeć dźwięk pracy silnika Zundapp SZ7 napędzającego Goliatha . Pomimo niewielkich rozmiarów w porównaniu z czołgami pokazywanymi na targach przeprowadziliśmy także klika prezentacji dynamicznych. „Złowrogi Chrząszcz” przyciągnął setki widzów – choć na tle repliki czołgu Pantera wyglądal jak zabawka.

 Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęciowej  i filmowej

inż. Rafał Krajewski
 

Materiały filmowe:

 
 
 
Goliath - pokaz I Goliath - pokaz II Goliath - pokaz III
 
 

Zdjęcia:

 

Contact Us

mgr inż. Zbigniew Nowosielski
Ptaki 11
05-332 Siennica
phone +48 (025) 799-20-08
cell +48 698-686-156