Historia odbudowy GOLIATH’a

pokaz podczas Nocy Muzeów maj 2011r.

 
  14-tego maja 2011 roku w całej Polsce odbyła się kolejna edycja imprezy kulturalnej z serii Noc Muzeów. Jak co roku cieszyła się ona ogromnym zainteresowaniem. W tym roku również nie zabrakło atrakcji przygotowanych dla widzów. Jedną z nich była możliwość zobaczenia z bliska inscenizacji jednej z najważniejszych walk Powstania Warszawskiego – czyli walki o budynek PASTY zajęty przez Niemców.

To właśnie w związku z przygotowaniem inscenizacji walk Biuro Rekonstrukcyjno- Technologiczne Zabytkowej Inżynierii Pojazdowej wystawiło „czołg minę” – GOLIATH’a. Udziałowi zrekonstruowanego GOLIATH’a towarzyszyła pokazywana na 11 piętrze budynku PASTY prezentacja zatytułowana Historia odbudowy GOLIATH’a. Prezentacja była dostępna dla osób, które przed jak i po inscenizacji zdecydowały się na wejście na taras widokowy najwyższego w Polsce w czasie II-giej Wojny Światowej budynku.
 
  Prezentacja przedstawia etapy rekonstrukcji pojazdu GOLIATH. Reportaż fotograficzny obejmuje wszystkie działania zaistniałe od idei zrekonstruowania pojazdu do momentu kiedy odbyły się pierwsze testy oraz oficjalna prezentacja na
IV – tym Ogólnopolskim Sympozjum Historyczny Rozwój Konstrukcji Pojazdów.
 
inż. Rafał Krajewski
 

Prezentacja:

 
 
 

Contact Us

mgr inż. Zbigniew Nowosielski
Ptaki 11
05-332 Siennica
phone +48 (025) 799-20-08
cell +48 698-686-156