Automobilista

There are no translations available.

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej zorganizował po raz szósty spotkanie naukowców, popularyzatorów i praktyków związanych z techniką i zabytkową techniką motoryzacyjną.

Automobilista Nr 01/2013

There are no translations available.

Nawet motoryzacyjni laicy nie są w stanie nie zauważyć zwiększającej się na naszych drogach, a zwłaszcza ulicach, liczby potężnych SUV-ów i różnego rodzaju aut terenowych.

Read more...

Automobilista 02/2010

There are no translations available.

alt
Lata 20, to okres poszukiwań przez wszystkie armie świata nowych rozwiązań w dziedzinie transportu. Choć ciągle jeszcze trakcja konna stanowiła dominujące rozwiązanie to wszyscy albo prawie wszyscy zdawali sobie sprawę, że jej zmierzch jest tylko kwestą czasu.
Doświadczenia I wojny światowej i wojny polsko-bolszewickiej (zagon pancerno- motorowerowy na Żytomierz), oraz wcześniejsze doświadczenia armii amerykańskiej w wojnie z Meksykiem, gdzie na większą skalę wojska USA użyły samochodów osobowych Doge, wskazywały dobitnie, że sprawny transport silnikowy jest właściwym kierunkiem rozwoju . Oczywiście w pewnych warunkach zastąpienie konia i piechura wciąż było niemożliwe, ale jazdy mechaniczne były coraz sprawniejsze, miały lepsze osiągi, możliwości transportowe.

Read more...

Automobilista Nr 04.2008

 
 
 

Read more...

Automobilista 10.2008

 
 
 

Read more...

Contact Us

mgr inż. Zbigniew Nowosielski
Ptaki 11
05-332 Siennica
phone +48 (025) 799-20-08
cell +48 698-686-156